Facebook aktualizuje swoje zasady i regulamin, udostępnia też ciekawy poradnik

Facebook aktualizuje swoje zasady i regulamin, udostępnia też ciekawy poradnik

Popularna sieć społecznościowa zmienia zasady oraz regulamin swojego działania. Stworzono też prosty poradnik, który tłumaczy, w jaki sposób lepiej zadbać o swoją prywatność. To coś w stylu instrukcji obsługi, a informacje zawarte w samouczku pomogą wam lepiej dbać o swoją prywatne dane i preferencje.

Jakie zmiany zaszły w regulaminie Facebook?

– Łatwiejsze odkrywanie miejsc i wydarzeń w naszym pobliżu. Jeśli zameldujecie się w jakimś konkretnym miejscu za pomocą aplikacji, Facebook może zaproponować wam różne miejsca od odwiedzenia – mogą to być bary lub restauracje. W praktyce oznacza to, że wasza lokalizacja będzie wykorzystana do promowania różnego rodzaju biznesów.

– W niektórych regionach świata wprowadzony zostanie przycisk Kup. Dzięki niej będzie można robić zakupy bez konieczności przenoszenia się do osobnej aplikacji lub strony internetowej. Nie wiadomo, czy usługa ta pojawi się także w Polsce.

– Dodano wspomniany już wcześniej poradnik dotyczący podstawowych ustawień prywatność na Facebook. Znajdźcie go tutaj.

– Od nowego roku łatwiej będzie zarządzać różnymi aplikacjami Facebooka, np. Instagramem czy WhatsAppem. Za pomocą danych logowania z Facebooka będzie można np. odzyskać zapomniane hasło w Instagramie.

– Powinna zwiększyć się kontrola użytkownika nad reklamami, jakie wyświetla nam portal. Obecnie, jeśli korzystając z laptopa zaznaczycie, że nie chcecie oglądać konkretnego typu reklamy, ustawienie to mogło nie być uwzględnione w aplikacji na Androida czy iOS-a. Teraz ma się to zmienić, a ustawienia dotyczące reklam mają być wkrótce dostosowane do wszystkich rodzajów urządzeń i systemów operacyjnych.

Reasumując, można więc założyć, że reklam na Facebooku może być już wkrótce więcej. Dobrą stroną aktualizacji regulaminu jest natomiast to, że będą lepiej dopasowane do zainteresowań użytkownika. Niestety, lepsze dopasowanie oznacza też większą ilość informacji, jakie Facebook będzie o nas wiedział. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak zmieniać poszczególne opcje prywatności, radzę wam zajrzeć do wspomnianego już poradnika. Wyjaśni on, jak krok po kroku zmieniać konkretne opcje aplikacji: podstawy prywatności Facebook – poradnik.

Źródło: Facebook

Zobacz także:

Facebook at Work może ruszyć już w styczniu

Facebook Places podpowie, gdzie zjeść i znaleźć dobre kino

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji