Rooms to nowa, zagadkowa aplikacja Facebooka

Rooms to nowa, zagadkowa aplikacja Facebooka

Niespodziewanie Facebook wydał zupełnie nową aplikację. Nazywa się Rooms i pozwala użytkownikom na zakładanie prywatnych forów gdzie zapraszać można swoich znajomych i dyskutować o interesujących nas sprawach. To jednak naprawdę dziwny program, przynajmniej ze względu na kilka rzeczy.

Aby utworzyć własny “pokój” w aplikacji, nie trzeba mieć nawet konta Facebook czy poczty e-mail. Wystarczy pobrać Rooms, wybrać pseudonim i stworzyć własne forum. Następnie trzeba wysłać zaproszenia do osób, z którymi chcemy dyskutować. Ciekawe jest to, że nie można odnaleźć tych grup dyskusyjnych z zewnątrz aplikacji – dostępne są one tylko i wyłącznie na zaproszenia w postaci kodów QR.

Rooms to dziwny twór – nie wymaga nawet konta Facebook, a przy zakładaniu grup nie trzeba nawet podawać prawdziwego imienia i nazwiska. To interesujące, szczególnie, że jeszcze kilka tygodni temu, przedstawiciele portalu gęsto tłumaczyli się z obowiązku podawania prawdziwych danych przed społecznością LGTB. Nowa aplikacja nie pozwala też na importowanie listy znajomych z Facebooka.

Założone w Rooms fora będą obecne tylko w jednym telefonie, chyba, że powiążemy je z kontem e-mail.Wtedy będziemy mieli pewność, że nawet po zmianie smartfona będzie można uzyskać do nich dostęp. Rooms dostępny jest na razie tylko na iOS-a w Stanach Zjednoczonych, Anglii i innych anglojęzycznych krajach. Wersja na Androida ma się pojawić na początku przyszłego roku.

Dla kogo powstała ta aplikacja? Trudno mi powiedzieć, bo szczerze powiedziawszy nie widzę żadnego konkretnego powodu dla którego ktoś potrzebowałby tej aplikacji. Grupy gwarantują poniekąd anonimowość, bo nasze pseudonimy nie są połączone z żadnymi zewnętrznymi kontami, o ile tego nie chcemy. Dostęp do nich możliwy jest tylko poprzez zaproszenia, więc teoretycznie nikt niepowołany się do nich nie dostanie. Wygląda więc na to, że Facebook stara się wykorzystać znany od wielu lat model forum internetowego, opakować go w swoją aplikację i “sprzedać” użytkownikom jako coś nowego. Szczerze? Nie kupuje tego!

Źródło: Facebook

Zobacz także:

Wkurzają cię irytujące naklejki na Facebooku? Jest na to rada!

Dokładnie tego brakowało nam na Facebooku!

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze


Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji