Reklama

Artykuł

Jailbreak dla iOS 8 i iOS 8.1 już gotowy!

Jailbreak dla iOS 8 i iOS 8.1 już gotowy!
Paweł Kański

Paweł Kański

  • Zaktualizowany:

Chińscy hackerzy z grupy Pangu stworzyli jailbreak dla systemu iOS 8 oraz iOS 8.1. Dostępny jest dla wszystkich urządzeń kompatybilnych z tą platformą. Narzędzie do przeprowadzenia procesu jest jednak dostępne na razie tylko dla Windowsa.

Jailbreak jest “uwolniony” (untethered), co oznacza, że działać będzie także po restarcie urządzenia na którym będzie zainstalowany. Niestety, na razie nie zawiera on sklepu Cydia, który stanowi alternatywę dla App Store. Jednak według zapewnień osób tworzących grupę Pangu, pojawienie się tej aplikacji to tylko kwestia czasu.

Jeśli chcecie zaryzykować i przeprowadzić jailbreak na swoim smartfonie, dokładne instrukcje znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że instalując tę platformę tracicie gwarancję firmy Apple. Warto też przypomnieć przy okazji, że grupa Pangu była też odpowiedzialna za jailbreaka iOS 7, który był jednak dosyć kontrowersyjny. Według niektórych specjalistów zawierał on malware, skróty wysyłał dane użytkowników na podejrzane chińskie serwery.

Dla przypomnienia jailbreak to proces omijania pewnych ograniczeń systemu nałożonych przez Apple. Pozwala ona na większą kontrolę nad systemem i urządzeniem.

Źródło: iClarified

Zobacz także:

Chiński jailbreak dla iOS 7.1.X wydany, ale nie obyło się bez kontrowersji

iOS 7.1.1 – jailbreak dla niektórych modeli iPhone’a już gotowy

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Paweł Kański

Paweł Kański

Najnowsze od Paweł Kański

Editorial Guidelines