Skype dla Windows Phone z nowymi funkcjami, wyprzedza Androida i iOS-a

Skype dla Windows Phone z nowymi funkcjami, wyprzedza Androida i iOS-a

Microsoft wydał właśnie ciekawą aplikację dla Skype na Windows Phone. Jest ona interesująca przynajmniej z dwóch powodów.

Po pierwsze, wnosi do tego komunikatora VoIP zupełnie nową funkcję – możliwość rysowania za pomocą gestów na ekranie smartfona. Co więcej, istnieje też opcja dodania ręcznych notatek do zdjęć czy map z Bing Maps. Ta ostatnia opcja wydaje się chyba najciekawsza – w łatwy sposób można będzie oznaczyć interesujące miejsce lub pokazać znajomym gdzie macie się spotkać w piątkowy wieczór.

Drugą powodem, dla którego aktualizacja do Skype na Windows Phone do wersji 2.24 jest interesująca to fakt, że trafia ona w pierwszej kolejności właśnie na mobilną platformę Microsoftu. Zazwyczaj nowości dodawane są do iOS-a lub Androida, które z reguły traktowane są priorytetowo. Nic dziwnego, bo systemy od Apple i Google wciąż są po prostu popularniejsze i maja dużo więcej użytkowników.

Czyżby taka zmiana kolejności w aktualizacjach ważnych produktów Microsoftu będzie już standardem? Całkiem możliwe, że w ten sposób firma z Redmond chce zmienić znaczenie Windows Phone i dać przyszłym użytkownikom wyraźny sygnał: “Przejdź na naszą stronę mocy, twoje aplikacje zawsze będą aktualne”. To na pewno nie jest najlepsza karta przetargowa, ale Microsoft ma przecież ogromny potencjał. Z chęcią zobaczę jaki kierunek w tej sprawie obierze firma.

Źródło: Neowin

Zobacz także:

Czego brakuje Ci w Windowsie? Zaproponuj zmianę, Microsoft może wprowadzić twój pomysł w życie

Microsoft ujawnił datę konferencji Build – wtedy poznamy szczegóły dotyczące Windows 10

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze


Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji