Firefox bierze rozwód z Google!

Firefox bierze rozwód z Google!

Firefox przechodzi obecnie naprawdę wielkie zmiany. Widać to nie tylko po rozwoju przeglądarki, ale i po nowej strategii, jaką jej twórcy przyjęli. W ostatnich tygodniach zapowiedziano m.in. dodanie obsługi sieci Tor i wprowadzono do programu przyjazną prywatności wyszukiwarkę DuckDuckGo. Teraz Mozilla Foundation, która stoi za tworzeniem Firefoxa, poszła o krok dalej. Przeglądarka będzie teraz korzystała z Yahoo zamiast Google jako domyślnej wyszukiwarki.

Zmiany zostaną wprowadzone od grudnia i dotyczyć będą użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Yahoo będzie też wspierało funkcję Do Not Track, która informuje przeglądane strony, że użytkownik nie chce być przez nie śledzony. Dzięki temu nie zbierają one informacji na temat naszej nawigacji w sieci. Jedynym negatywnym skutkiem tej usługi mogą być mniej dopasowane reklamy na stronach, które przeglądacie.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki dotyczy tylko Stanów Zjednoczonych (Yahoo zamiast Google), Chin (Baidu) oraz Rosji (Yandex). W Polsce na razie nie dojdzie do zmian, chociaż nie są one wykluczone. Yahoo jest zdecydowanie bardziej popularne w Stanach Zjednoczonych, a Google nie ma w Polsce praktycznie żadnego godnego konkurenta. Jeśli przeszkadza wam Google, proponuję spróbować DuckDuckGo.

Źródło: Mozilla

Zobacz także:

Firefox 33.1.1 – drobna aktualizacja, która poprawia ważny błąd

Firefox 33.1 – 10 lat i nowe funkcje!

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji