Reklama

Artykuł

Facebook w pracy – koszmar szefów przerodzi się w ich marzenie?

Facebook w pracy – koszmar szefów przerodzi się w ich marzenie?
Paweł Kański

Paweł Kański

  • Zaktualizowany:

Jeśli na co dzień korzystacie z Facebooka w pracy i macie z tego powodu wyrzuty sumienia, to niedługo będziecie mogli to robić do woli. Niestety, wcale nie w taki sposób, w jaki byście chcieli. Do sieci wyciekły informacje na temat nowego projektu Facebooka. Według nich firma pracuje nad stworzeniem platformy Facebook at work – FB@Work. Co to oznacza?

Niestety, nie znamy żadnych szczegółów projektu. Na pewno firma Marka Zuckerberga chce wykorzystać fakt, że większość młodych i aktywnych ludzi korzysta już z Facebooka. Są dwie główne teorie, które wyjaśniają czym może być Facebook at work:

– Możliwe jest stworzenie platformy intranet opartej o tą sieć społecznościową. Firmy mogłyby wykorzystać ją jako system komunikacji wewnątrz korporacji. Facebook ma wbudowany czat, można korzystać z jego grup dyskusyjnych, przesyłać pliki (zdjęcia i wideo). Po kilku zmianach i tuningu mógłby być doskonałą konkurencją dla takich rozwiązań jak Sharepoint od Microsoftu.

– Inną opcją może być stworzenie serwisu, który konkurowałby z takimi sieciami jak LinkedIn czy polskie GoldenLine. O takim zasięgu i liczbie użytkowników jak Facebook wspomniane portale mogą jedynie pomarzyć. Ten potencjał możnaby łatwo wykorzystać i sprawić, by ludzie wykorzystali swoja obecność na FB do poszerzania kontaktów profesjonalnych.

Dobrą nowiną jest więc to, że prawdopodobnie w obu przypadkach korzystanie z Facebook at work byłoby mile widziane przez każdego szefa. Złą stroną jest to, że chyba nie o taki sposób użytkowania tej sieci społecznościowej pracownikom chodzi. Ponadto oznacza to, że Facebook wszedłby z butami w kolejną sferę naszego życia. Już teraz jest miejscem, gdzie prowadzimy sporą część swojego prywatnego życia. A wygląda na to, ze niedługo przejmie także i jego profesjonalną część.

Źródło: Techcrunch

Zobacz także:

Facebook Places podpowie, gdzie zjeść i znaleźć dobre kino

Facebook tłumaczy się z zamieszania wokół obowiązku podawania prawdziwych imion i nazwisk

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Paweł Kański

Paweł Kański

Najnowsze od Paweł Kański

Editorial Guidelines