Android 5 Lollipop – kiedy twój telefon dostanie aktualizcję? Sprawdź!

Android 5 Lollipop – kiedy twój telefon dostanie aktualizcję? Sprawdź!

Wczorajsza premiera Android 5 na pewno ucieszyła wielu z was. Lollipop przyniesie nam bowiem kilka naprawdę ciekawych zmian i odmieni wygląd systemu. Niestety, nie wszyscy będą mogli się nim cieszyć, o ile nie kupią sobie nowego telefonu z zainstalowanym już systemem. Jeśli martwicie się o to, czy dostaniecie aktualizację, mamy dla was małą ściągę. Możecie na niej zobaczyć, kiedy producenci popularnych marek smartfonów zamierzają wydać aktualizację systemu do wersji 5.

Nexus – to marka Google, więc smartfony Nexus 4, Nexus 5 oraz tablety Nexus 7 i Nexus 10 dostaną aktualizację prawdopodobnie w pierwszych dwóch tygodniach listopada.

Telefony i tablety z tzw. Google Play Edition – Moto G, Moto G 2, HTC One M8, Samsung Galaxy S4, HTC One M7, Sony Z Ultra oraz LG G Pad 8.3 powinny dostać Androida Lollipop także w pierwszych tygodniach listopada.

HTC – część z oferowanych przez tę firmę urządzeń może oczekiwać aktualizacji w przeciągu 90 dni, od kiedy otrzyma ona system od Google. Oznacza to, że posiadacze takich telefonów jak HTC One mogą dostać „lizaka” w okolicach lutego 2015 roku.

Samsung – trudno powiedzieć, kiedy Android 5 trafi do flagowych urządzeń koreańskiego producenta. Natomiast możemy stwierdzić z pewnością, że na aktualizację mogą liczyć właściciele Galaxy S4 oraz Galaxy Note 3.

LG – niestety trudno powiedzieć, kiedy smartfony tej firmy zostaną zaktualizowane. Prawie na pewno otrzymają ją jednak najnowsze produkty firmy – LG G3, G2 Pro oraz być może G2 i G Pro.

Sony – wciąż nie wiemy, kiedy aktualizacja trafi do użytkowników, ale pewnie otrzymają ją tylko flagowce – Xperia Z3, Xperia Z3 V.

Co z innymi producentami? Powiem szczerze – szanse na aktualizacje są małe, szczególnie dla produktów z dolnej i średniej półki. Niestety, trzeba się z tym pogodzić lub zabawić się w instalowanie systemu przygotowanego przez społeczności deweloperów. Nie zalecamy tego jednak początkującym użytkownikom.

Źródło: Cnet.com

Zobacz także:

No i wylądował! Android 5.0 Lollipop!

Android 5 Lollipop – będą dwie aplikacje do wysyłania esemesów

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji