Premiera Mac OS X Yosemite

OS X Yosemite

Na dzisiejszej konferencji Apple pokazano i wydano oficjalną wersję systemu operacyjnego OS X. Yosemite, bo tak się on nazywa, zawiera wiele zmian i jest jedną z większych i najważniejszych aktualizacji systemu. Pierwszy raz zapowiedziana była jeszcze w czerwcu podczas corocznej konferencji Apple WWDC.

Najwięcej zmian w porównaniu do poprzedniej wersji zaszło w warstwie wizualnej. Bez wątpienie system jest bardziej „płaski” i naprawdę wygląda świetnie. Do Yosemite dodano też kilka ciekawych nowości, które skupiają się głównie na lepszej współpracy pomiędzy różnymi urządzeniami Apple’a (iPhone, iPad).

Szczególna uwagę warto zwrócić na usługę Continuity, która pozwala użytkownikom aktywnie korzystać z aplikacji na różnych urządzeniach. Dzięki niej możliwe będzie np. odbieranie połączeń telefonicznych z iPhone’a na Macu. To jednak opcja, której głównym zadaniem jest zwiększenie wydajności pracy.

Ulepszono też wyszukiwanie Spotlight oraz zaktualizowano szereg ważnych programów (Safari, Mail itd.). Duży nacisk położono też na współpracę z chmurą iCloud, która uzyskała funkcję iCloud Drive działającą tak jak inne dyski „w chmurze”. Spory lifting przeszło centrum powiadomień, gdzie dodano możliwość obsługi widgetów.

System jest dostępny do pobrania już teraz. Aktualizacja jest dostępna dla użytkowników komputerów Mac za darmo.

Zobacz także:

OS X Yosemite: jak przygotować się na aktualizację komputera Mac

Wszystko, co musisz wiedzieć o synchronizacji zdjęć z iCloudem

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wczytywanie komentarzy