Skype Qik, czyli dziadek chce być młodzieżowy

Skype Qik, czyli dziadek chce być młodzieżowy

Firma tworząca Skype’a, popularny komunikator VoIP, wydała właśnie zupełnie nową aplikację. Nazywa się Qik i pozwala na wysyłanie krótkich wiadomości wideo.

Żeby rozpocząć korzystanie z programu, wystarczy go pobrać (jest dostępny na Androida, iOS-a i Windows Phone) i potwierdzić swój numer telefonu. Od tego momentu można wysyłać krótkie filmy wideo nagrywane przednią lub tylna kamerą smartfona i wysyłać do swoich znajomych. Można tez nagrać szablony odpowiedzi, by móc w szybki sposób odpowiedzieć na wiadomość bez konieczności tworzenia nowego nagrania. Nie potrzeba zakładać konta, a Qik nie jest w żaden sposób powiązany z kontem Skype.

Wszystkie nagrane wiadomości zostaną usunięte z aplikacji po 2 tygodniach z troski o prywatność i miejsce w pamięci telefonu. Wysłany do kogoś film można usunąć, co spowoduje jego wykasowanie także z urządzenia odbiorcy. Jeśli jednak zdąży on zapisać go w pamięci swojego telefonu, to nadawca nie będzie miał szansy nic z nim zrobić. Warto o tym pamiętać, wysyłając „mało odpowiedzialne” nagrania.

Tworząc taką aplikację, Skype chce zwrócić na siebie uwagę młodszych użytkowników. Skype Qik to taka wideo wersja popularnego Snapchata i ma chyba dosyć duże szanse na to, by uzyskać podobny sukces. Ja jednak raczej z niego zrezygnuję. Wystarczy mi WhatsApp.

Źródło: Skype

Powiązane programy:

Skype Qik na Androida

Skype Qik na iOS-a

Skype Qik na Windows Phone

Zobacz także:

Skype z nowym wyglądem dla Windowsa i OS X

Skype ulepszy wkrótce jakość wszystkich rozmów

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji