YouTube Music Key Beta, czyli Google dla melomanów

YouTube Music Key Beta, czyli Google dla melomanów

Google uruchomił wczoraj wersję beta swojej najnowszej usługi muzycznej. Music Key łączy ze sobą funkcję słuchania muzyki z YouTube oraz usługę Google Play Music, znaną już dobrze użytkownikom Androida.

Music Key YouTUbe Google

YouTube Music Key jest usługa płatną i kosztuje 9,99 dolarów miesięcznie. Pozwala na słuchanie muzyki bez reklam, dostęp do biblioteki bez połączenia internetowego oraz możliwość słuchania utworów w tle. Co ważne, zapisanie się do tej usługi da nam też dostęp do Google Play Music, czyli aplikacji służącej do streamingu, powstałej jako konkurencja Spotify. Fani muzyki znajdą w niej ponad 30 milionów piosenek. Kupując więc dostęp do YouTube Music Key, dostajemy tak naprawdę dwie usługi w cenie jednej. W aplikacji YouTube na Androida i iOS-a pojawiła się też nowa zakładka – uzyka, która pozwala na odkrywanie rosnących trendów.

Obecnie Music Key jest jeszcze w fazie beta, a dostęp do niego jest bardzo ograniczony. Można zapisać się „do kolejki” i poczekać na zaproszenie. Możecie to zrobić tutaj. Nie wiemy, czy usługa ta będzie w ogóle dostępna w Polsce i jaka będzie jej ewentualna cena.

Osobiście podoba mi się połączenie tych dwóch usług od Google. Nie wydaje mi się jednak, że rozwiązanie takie przyjmie się w Polsce. Wszystko zależy od ceny, ale także od tego, jakiego rodzaju muzyka dostępna będzie w Key Music dostępna. Obawiam się, że nie znajdę tam wszystkiego, co lubię, więc na razie i tak zostanę przy darmowej wersji YouTube i Spotify.

Źródło: YouTube

Zobacz także:

Google Play Music teraz także w Polsce!

YouTube Music Key to nowy serwis Google do słuchania muzyki. Zobacz ceny i zdjęcia

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji