Reklama

iTunes nie dla Windows 8 i Modern UI

iTunes nie dla Windows 8 i Modern UI

iTunes dla Windows 8Jeśli są wśród Was użytkownicy iTunes i systemu Windows 8, to informacja dla Was. Apple nie zamierza tworzyć aplikacji dla najnowszego systemu Microsoftu, ani dla jego wersji na tablety (Windows RT). Oczywiście, istnieje działająca wersja iTunes, która obsługuje Windows 8, ale to zwykła wersja desktopowa. Mimo namów Microsoftu, Apple nie zamierza tworzyć wersji zgodnej z Modern UI.

W zasadzie to nie powinno nikogo taka decyzji dziwić. Apple nie chce tworzyć własnych programów na konkurencyjne produkty. Trzeba jednak przypomnieć, że w latach wcześniejszych Apple tworzył aplikacje na Windows. Wystarczy wspomnieć przeglądarkę Safari, QuickTime czy iTunes właśnie.

Użytkownicy systemu Windows w wersji desktopowej, wciąż znajdują się w znakomitej większości. Użytkowników Windows 8 z Modern UI jest wciąż niezbyt wielu. To pewnie dlatego Apple zwleka ze stworzeniem odpowiedniej aplikacji, na niezbyt dobrze rozwiniętą platformę. Wygląda więc na to, że dopóki Windows 8 nie zdobędzie większej ilości rynku, fani iTunes będą musieli zadowolić się desktopową wersją. Użytkownikom Windows RT na tabletach pozostanie korzystanie z wbudowanych aplikacji multimedialnych od Microsoft.

Powiązane artykuły:

Źródło

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama