12 niezbędnych aplikacji na Androida do zainstalowania na Samsung Galaxy S5

12 niezbędnych aplikacji na Androida do zainstalowania na Samsung Galaxy S5

Jakie są najlepiej dostosowane aplikacje dla Samsunga Galaxy S5? Które gry musicie mieć na swoim nowym telefonie? Oto najważniejsze aplikacje na Androida, które idealnie będą pasować do Samsunga Galaxy S5.

W Google Play Store znajdziemy mnóstwo mobilnych aplikacji, ale niewiele z nich jest naprawdę godna uwagi. Ciężko jest też odnaleźć programy, które by w pełni wykorzystywały potencjał Galaxy S5.

Użytkownicy nowych telefonów koreańskiego producenta są też traktowani szczególnie. W Samsung Apps znajdą wiele dodatkowych aplikacji, które dla innych smartfonów z Androidem są płatne. Nie wiemy jeszcze, czy w Polsce też wszystkie z nich będą dostępne.

Czas przyjrzeć się 12 najciekawszym aplikacjom, które po prostu musicie mieć na swoich nowych Samsungach Galaxy S5.

Aplikacje, które świetnie pasują do dużego ekranu

Osoby, które już miały w rękach Samsunga Galaxy S5 są zgodne w jednym: potężny wyświetlacz należy do szczególnie udanych.

Jeśli nie wiecie, co zrobić z tak dużą powierzchnią, nie martwcie się. W Google Play jest wiele aplikacji, które pozwolą w pełni cieszyć się dużą przekątną smartfona.

Oto 3 najlepsze aplikacje:

Application Android PinterestPinterest

Pinterest to serwis społecznościowy skupiający się wokół kolorowych grafik, grupowanych w listy przez nas i naszych znajomych. To świetny sposób do dzielenia się znaleziskami z sieci, swoimi zdjęciami, pasjami i wszystkim, co ładne. Duży ekran Samsunga Galaxy S5 z pewnością to ułatwi. Teraz możecie mieć Pinterest zawsze pod ręką i cieszyć się grafikami, zdjęciami oraz filmikami wideo.

Application Android Skitch

Skitch

Aplikacja Skitch została opracowana przez zespół Evernote, czyli jednego z n najbardziej zaawansowanych notatników. Dzięki Skitch możemy za to wygodnie dokonywać adnotacji na zdjęciach, mapach i po prostu szkicować. To bezpłatna usługa, która w pełni wykorzystuje potencjał stojący za dużym ekranem S5.

Application Android Full Screen Caller IDFull Screen Caller ID – BIG!

Aplikacja Full Screen Caller ID pozwala umieścić zdjęcie twarzy każdego z naszych kontaktów. Następnie fotografia jest wyświetlana za każdym razem, gdy ta osoba do nas dzwoni. W ten sposób łatwo jest zidentyfikować znajomą osobę, szczególnie na tak dużym ekranie Samsunga Galaxy S5.

Aplikacje niezbędne do stworzenia imponujących zdjęć

Faktem jest, że smartfony powoli zastępują tradycyjne aparaty. Jakość zdjęć nimi wykonana jest naprawdę dobra, a w dodatku stałe połączenie z siecią pozwala na natychmiastowe dzielenie się tymi zdjęciami.

Problem może stanowić wysyp fotograficznych aplikacji w Google Play. Jest ich coraz więcej, ale nie wszystkie z nich są warte uwagi. Dlatego my przedstawiamy 3 aplikacje niezbędne dla posiadaczy smartfona z Androidem, a w szczególności nowego Samsunga.

VSCO Cam

VSCO Cam

VSCO Cam to potężna aplikacja, pozwalająca na robienie i edycję zdjęć a następnie ich publikację w serwisach społecznościowych. W trakcie fotografowania mamy możliwość ręcznego ustawienia ostości, a po zrobieniu zdjęcia możemy je szczegółowo edytować, retuszować i dodawać filtry. Całość jest mimimalistyczna ale bardzo funkcjonalna. VSCO Cam jest idealna zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Application Android Pixlr Express

Pixlr Express

Photoshop dla Android nie jest tak dobry jak Pixlr Express.To bezpłatna aplikacja oferująca mnóstwo funkcji. Wszystkie opcje są odpowiednio skategoryzowane, mamy wiele opcji dostosowania, dodania napisów, naklejek, ramek i innych elementów. Z Galaxy S5 uda nam się stworzyć genialne galerie zdjęć.

PicsArt

PicsArt – Photo Studio

Ta aplikacja jest bardziej kolorowa, niż dwie poprzednie. Jej przewaga nad konkurencją, to fakt, że część efektów dostępna jest jeszcze przed zrobieniem zdjęcia. Biorąc pod uwagę wydajnosć Samsunga Galaxy S5 efekty powinniśmy zobaczyć momentalnie. Ponadto możemy też przeglądać osiągnięcia innych użytkowników PicsArt. To świetny sposób na inspiracje.

Jak wykorzystać wodoodporność smartfona?

Galaxy S5 jest odporny na zachlapania i kurz. Nic się naszemu telefonowi nie stanie, gdy przypadkiem znajdzie się w toalecie. Nowe możliwości powinniśmy jednak wykorzystać praktycznie. Oto trzy aplikacje, które pozwolą wykorzystać nasz smartfon, także mniej typowo.

Application Android Instagram

Instagram

Instagram to najpopularniejszy fotograficzny serwis społecznościowy. Dzięki Samsungowi Galaxy S5 możecie być pierwszymi wśród swoich znajomych, którzy wrzucą tam swoje zdjęcia na basenie, w jeziorze lub w innym wodnym raju.

Oczywiście S5 nie jest w pełni wodoodporny i nie możemy z nim nurkować. Ale norma IP67 sprawia, że wykonamy zdjęcia na powierzchni i gdy wskoczymy z nim na sekunde do basenu. To wystarczy, aby zrobić sobie podwodne selfie.

Application Android Nike + Running

Nike +

Samsung Galaxy S5 może nas zmotywować do uprawiania sportu. Odporny na wode jest odporny także na pot. Wystarczy, więc że wrzucimy go do kieszeni, uruchomimi aplikacje Nike+ Running i zaczniemy biegać.

Application Android Foursquare

Foursquare

Nie możecie rozdzielić się z waszym nowym telefonem? To świetna okazja, aby wypróbować Foursquare. Ten serwis społecznościowy opiera sie na meldowaniu w różnych miejscach. Czas pokazać, że możecie być z swoją S5-tką wszędzie.

Sprawdź jak radzi sobie Samsung Galaxy S5 w grach

Podobnie jak w przypadku pecetów, także smartfony są coraz mocniejsze i potrafią uruchomić coraz bardziej wymagające gry. Uruchomienie Facebooka na telefonie to nie sztuka, ale ociekającej miodną grafiką gry to już coś. Dzięki Samsungowi Galaxy S5 będziecie mogli zagrać praktycznie w każdą grę mobilną, która ukazała się na rynku bez ryzyka utraty płynności.

Oto najlpesze gry na Androida obecne na rynku:

Application Android GT Racing 2

GT Racing 2

Czy jest coś lepszego na test możliwości smartfonu niż wyścigi samochodowe? Wszystkim do gustu powinien przypaść symulator GT Racing 2: The Real Car Experience. Który dziś oferuje najlepsze możliwości, jeśli chodzi o wrażenia z gier mobilnych. Silniki samochodów będą rozgrzane, ale nie telefon!

Application Android FRONTLINE COMMANDO 2

FRONTLINE COMMANDO 2

Inną metodą na przetestowanie mocy telefonu z Androidem jest Frontline Commando 2. Świetna grafika i gameplay zapewnią sporo emocji. Jedynie niezbędność dokonania zakupów w aplikacji może być nieco denerwująca.

Applciation Android Dead Effect

Dead Effect

Na Androida jest wiele gier, w których głównym zadaniem jest zabić Zombie. Jeszcze niedawno hitem był Dead Trigger, teraz mistrzem gatunku staje się Dead Effect. Świetna grafika, dużo krwi i zombie, to sprawi sporąo frajdę wszystkim marzącym o poskromieniu nieumarłych.

Brakuje jakiejś aplikacji? Co jeszcze musicie mieć na swoim Samsungu Galaxy S5? Zostawcie komentarz

Zobacz też:

5 aplikacji na Android dla Samsung Galaxy S4

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji