Reklama

Artykuł

12 aplikacji Android na nowy rok szkolny lub akademicki

Gosia Mikowska

Opublikowany

Aplikacje na Android do szkolyWrzesień to miesiąc, w którym niestety czas wrócić do szkoły. Aby osłodzić sobie te smutne chwile proponuję wszystkim posiadaczom Androidów spędzić ostatnie momenty wolności przy telefonie i wypróbować kilka nowych programów.

W tym celu w dzisiejszym artykule przygotowałam dla Was zestaw 12 aplikacji na Android, które mogą przydać się na szkolnych zajęciach. Pomogą Ci szybciej odrobić lekcje, przydadzą się by nosić ze sobą mniej książek i lepiej zorganizować czas przeznaczony za naukę.

Zobacz moje propozycje.

AlarmDroid

Darmowy budzik na AndroidWszyscy wiemy, jak trudno wstać rano na zajęcia. Dlatego dobry budzik to podstawa sukcesu! AlarmDroid obudzi Cię intensywnym dzwonkiem lub Twoją ulubioną piosenką. Jeśli tradycyjna metoda pobudki nie skutkuje, aplikacja może przygotować dla Ciebie zadanie matematyczne na otrzeźwienie.

Aldiko Book Reader

Czytnik ebookow na Android Aldiko Book Reader to czytnik książek elektronicznych na Android. Możesz na nim oczywiście czytać także lektury lub materiały akademickie – wystarczy by były w formacie ePub lub PDF.

Easy Voice Recorder

Jak nagrac glos na Android

Jeśli czasem chcesz sobie zrobić wolne od robienia notatek, na pomoc przyjdzie Easy Voice Recorder. Aplikacja zamieni twojego Androida w profesjonalny dyktafon. Możesz więc nagrać dowolny wykład i odtworzyć go w odpowiedniej dla Ciebie chwili.

Google Translate

Google Translate na AndroidGoogle Translate to uniwersalny tłumacz, dzięki któremu porzucisz opasłe słowniki. Pomoże Ci szybko przetłumaczyć na wiele języków pojedyncze słowa, całe zdania lub nawet dłuższe wypracowania.

Wikipedia

Aplikacja do wikipedii Android

Wikipedia to wszechstronna encyklopedia. Dzięki aplikacji na Android możesz mieć ją teraz w swoim telefonie. Jeśli tylko czegoś nie wiesz, poszukaj odpowiedzi w Wikipedii!

Google Earth

Atlas swiata na Android

Tradycyjne atlasy są duże, ciężkie i nigdzie się nie mieszczą. Dzięki Google Earth na Android cały atlas świata będziesz mieć w swoim telefonie.


Google Sky Map

Google Sky Map pobierzGoogle Sky Map to interaktywna mapa nieba, która sama wskaże Ci najważniejsze gwiazdy i planety na niebie. Idealna aplikacja dla wszystkich fanów astronomii.


Handy Calc

Kalkulator Android

HandyCalc to świetny kalkulator na Androida, który przyda Ci się nie tylko do podstawowych obliczeń, ale i do wykonania bardziej skomplikowanych zadań matematycznych. Umie też rysować wykresy.

Open Sudoku

Darmowe sudoku na Android

Masz ścisły umysł i lubisz go ćwiczyć? OpenSudoku to aplikacja dla Ciebie. Dzięki niej możesz rozwiązywać matematyczne łamigłówki sudoku i ćwiczyć swoje szare komórki w dowolnym momencie.

Pad

Darmowy notes na Android

Pad to prosty notes idealny do zrobienia notatek z lekcji lub wykładów. Świetne rozwiązanie w te dni, kiedy zapomnisz zeszytu albo długopisu do pisania.

Fatbooth

Jak przerobic zdjecie na Android

Fatbooth to zabawna aplikacja idealna na nudne lekcje. Pozwala pożartować trochę z siebie i swoich kolegów. Fatbooth dzięki specjalnym filtrom fotograficznym dodaje każdej twarzy dodatkowych kilogramów. Dzięki niej przekonasz się, jak będziesz wyglądać nie chodząc na wf 😉

Multi Touch Painting

Jak rysowac palcem na Android

Jeśli potrzebujesz przekazać jakąś ważną informację osobie, która znajduje się kilka ławek dalej, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać do tego wyświetlacz telefonu. Dzięki aplikacji Multi Touch Painting szybko narysujesz lub napiszesz wielkimi literami o co Ci chodzi i pokażesz obrazek zainteresowanej osobie.

Jeśli znasz jakieś inne aplikacje, których często używasz w szkole, napisz o nich w komentarzach. Z przyjemnością wypróbuję 🙂

Również może Cię zainteresować

 1. Premiery grudnia: The Crew i Lara Croft przybędą jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia

  Premiery grudnia: The Crew i Lara Croft przybędą jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia

  Więcej
 2. Total War: Attila – znamy datę premiery

  Total War: Attila – znamy datę premiery

  Więcej
 3. WhatsApp wprowadza szyfrowanie wiadomości

  WhatsApp wprowadza szyfrowanie wiadomości

  Więcej