Reklama

Artykuł

Firefox ułatwi i przyspieszy przeglądanie sieci Tor

Paweł Kański

Opublikowany

Potwierdziły się plotki, mówiące o tym, że w przeglądarce Firefox dodana będzie wkrótce obsługa sieci Tor. Projekt ten nazywa się Polaris i ma na celu znacząco poprawić prywatność użytkowników sieci. Składa się on z dwóch równie ważnych filarów.

Pierwszym z nich jest współpraca z Tor Project, organizacją stojącą za rozwojem TOR. Ma polegać na ułatwieniu użytkownikom w korzystaniu z tej sieci w przeglądarkach Firefox. Dzięki nawiązaniu tej współpracy korzystanie z sieci Tor ma być znacznie łatwiejsze i co może ważniejsze, szybsze niż dotychczas. Obecnie z powodu charakterystyki sieci i sposobu jej działania, korzystanie z niej jest dosyć męczące. Działa ona po prostu zbyt wolno.

Firefox ułatwi i przyspieszy przeglądanie sieci Tor

Drugim przedsięwzięciem jest opracowanie specjalnej metody śledzenia poczynań użytkowników w internecie, tak by nie naruszał ich prywatności, ale z drugiej strony nie odstraszał reklamodawców. To ciekawe przedsięwzięcie stosowane jest od niedawna w kanale Nightly Firefox.

Nie wiemy, kiedy wspomniany projekt wejdzie w życie i pojawi się w stabilnej wersji Firefox. Na pewno jednak warto na niego czekać, bo zmiany zapowiadają się naprawdę interesująco.

Źródło: Mozilla

Zobacz także:

Firefox 33.1 – 10 lat i nowe funkcje!

Firefox i DuckDuckGo – połączenie idealne?

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Również może Cię zainteresować