10 ogromnych budowli w grze Minecraft

10 ogromnych budowli w grze Minecraft

10 niesamowitych ogromnych budowli w grze MinecraftMinecraft to jedna z najbardziej kultowych gier ostatnich lat. Piszemy o niej na OnSoftware całkiem często. Wystarczy zajrzeć na wyniki wyszukiwania słowa Minecraft. Wielka popularność gry oraz jej ogromna otwartość sprawiły, że możemy przekonać się o kreatywności grających w Minecrafta.

Oto lista najciekawszych budowli przeniesionych z realnego świata w kwadratowy, pikselowy świat Minecrafta.

Tadź Mahal w Minecraft

Taj Mahal – to indyjskie mauzoleum powstało w XVII wieku – budowano je dwadzieścia dwa lata. Tadź Mahal w Minecrafcie powstawał w dwa tygodnie. Trzej gracze RealG, Curi i Henrz, we współpracy z innymi graczami dokonali tej majestatycznej rekonstrukcji.

Koloseum w Minecraft

Wszyscy turyści przyjeżdżający do Rzymu muszą zobaczyć Koloseum – wielki amfiteatr znany z tego, że był areną męczeńskiej śmierci chrześcijan. Jego budowę ukończono w 80 roku naszej ery, jednak wiatr historii nie był łaskawy dla tej budowli. Trzęsienia ziemi oraz celowe rozbiórki zniszczyły tę przepiękną arenę. Na szczęście gracz MineToxx odbudował Koloseum w Minecrafcie.

Wieża Eiffla w Minecraft

Wieża Eiffla jest najbardziej znaną i charakterystyczną budowlą Paryża i całej Francji. Nie mogło jej zabraknąć w Minecrafcie.

Sagrada Familia w Minecraft

Bazylika Sagrada Familia to z kolei jeden z symboli Barcelony, w której mieści się redakcja Softonic.pl Niestety zapracowani redaktorzy nie mieli czasu, aby przenieść jeden z symboli miasta w pikselową rzeczywistość Minecrafta. Na szczęście gracz Wom-Realms wyręczył nas w tym czasochłonnym zadaniu. O tym, że budowa Sagrada Familia w realnym świecie to nie jest prosta rzecz, niech świadczy fakt, że powstaje ona już 130 lat! Końca budowy nadal nie widać.

Reichstag w Minecraft

Reichstag to gmach parlamentu Rzeszy w Berlinie. Dzięki graczowi o pseudonimie Ercider987 możemy go podziwiać także w Minecrafcie.

Opera z Sydney w Minecraft

Sydney Opera House przenosi nas na Antypody. Jeśli myślimy o Sydney, to piękny budynek opery od razu pojawia się w naszej głowie. Wersje Minecraftową sprezentowali nam bracia Homonavn i Building_ninja.

Plac Świętego Piotra w Minecraft

Plac Świętego Piotra wraz z Bazyliką Św. Piotra to najbardziej charakterystyczne budowle Watykanu. Najważniejszy obiekt stolicy katolickiego świata przenieśli do Minecrafta gracze Temp, Razor, Jamez i Bliitz .

Most Golden Gate w Minecraft

Most Golden Gate to z kolei esencja krajobrazu San Francisco. Piękny czerwony most powstał w Minecrafcie dzięki pracy XDoubleGamerzX.

Katedra Notre-Dame w Minecraft

Katedra Notre-Dame w Paryżu to kolejna ogromna świątynia, którą postanowiono przenieść w świat Minecrafta. Najbardziej znana jest dzięki powieści Dzwonnik z Notre Dame, pisarza Victora Hugo. Ciekawe, czy owego dzwonnika też uwzględniono w tej pikselowej wersji?

Plac Czerwony w Minecraft

Plac Czerwony to z kolei atrakcja turystyczna Moskwy. Wraz z Kremlem i katedrą św. Bazylego tworzą niezapomniany widok. Teraz także do zobaczenia w Minecrafcie.

Inne turystyczne atrakcje w grze Minecraft

Kreatywność graczy w Minecrafta nie ma końca. Łatwo się o tym przekonać przeglądając przepastne zasoby internetu. Oprócz powyżej wymienionych budowli w pikselowym świecie Minecrafta możemy znaleźć stadion Old Trafford, na którym swoje mecze rozgrywa Manchester United, statek kosmiczny USS Enterprise znany z filmów science fiction Star Trek, statek Titanic, czy rekonstrukcję ataku na World Trade Center.

Znacie inne fajne budowle powstałe w Minecrafcie?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sydney_Opera_House
Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji