Twitter pracuje nad dodaniem tematycznych osi czasu dla użytkowników

Twitter pracuje nad dodaniem tematycznych osi czasu dla użytkowników

Jeśli jesteście jednymi z nielicznych użytkowników Twittera w Polsce, pewnie macie podobny problem z tą siecią, co każdy inny fan  „ćwierkania”. Jest nim szum informacyjny i kłopot w oddzieleniu istotnych informacji od tych mniej ważnych. Niestety, na Twitterze wszyscy piszą o wszystkim, co przeszkadza w odbieraniu informacji, które naprawdę nas interesują. Jak się okazuje, w Twitterze zdają sobie z tego sprawę i pracują już nad pewnym rozwiązaniem.

Ma nim być wprowadzenie tematycznych osi czasu dla użytkowników, którzy tweetują na temat różnych dziedzin. Wyobraźcie sobie, że śledzicie na portalu dziennikarza sportowego, którego ulubionymi tematami są piłka nożna i dietetyka. Niestety, ta ostatnia dziedzina niezbyt was interesuje, ale niejako zmuszeni jesteście do czytania wpisów na ten temat. Obecnie nie ma bowiem opcji oddzielenia wiadomości dotyczących sportu, od tych na temat zdrowego odżywania się. Jednak w Twitterze już myślą, jak rozwiązać ten problem.

Jeden z oddanych fanów „ćwierkania”, Yousaf Sekander, podsunął swój pomysł stworzenia oddzielnych osi czasu dla różnych tematów bezpośrednio szefowi Twittera – Dickowi Costolo. Ten odpowiedział, że w firmie myślą na ten temat i chociaż są daleko do wprowadzenia tego pomysłu w życiu, to jest on brany pod uwagę.

Jak wyglądałoby to w praktyce? Możliwe, że każdy użytkownik mógłby mieć kilka osobnych osi czasu, a każda z nich byłaby poświęcona innemu zagadnieniu. Dzięki temu zamiast śledzić cały strumień aktywności użytkownika, można by było subskrybować tylko pewien „wycinek” jego aktywności. Brzmi to naprawdę ciekawie, ale niestety nie wiadomo, czy i kiedy taka zmiana mogłaby się pojawić. Jedyne co można robić w tej sytuacji, to czekać i liczyć na to, że w Twitterze zdecydują się podobne rozwiązanie wdrożyć.

Źródło: Rocketmill

Zobacz także:

Mark Zuckerberg odpowiadał na pytania użytkowników. Dlaczego trzeba instalować Facebook Messengera?

5 najpopularniejszych oszustw na Facebooku według Bitdefender

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji